Victoria Sulejówek - strona nieoficjalna

Przed i po meczu

Przed i po meczu.

Co jeść przed meczem
Spożywanie normalnego obiadu przed meczem może mieć kilka minusów. Nie chcesz czuć się „pełny” prze meczem lub treningiem, gdyż może to utrudnia Twoją do poruszania się, zwinność, skoczność itd. Nie spożywanie posiłku przed meczem również nie jest dobrym pomysłem. Pójście na mecz bez uprzedniego jedzenia spowoduje, że będziesz odczuwał głód, będziesz słaby i nie będziesz wykorzystywał maksymalnie swojego potencjału.

Przed meczem na około dwóch godzin , zawodnik powinien zjeść obfity posiłek węglowodanowy by zapewnić energii na całe spotkanie.
Przedmeczowe przekąski mogą zawierać warzywa i owoce oraz niektóre lekkie pieczywo. Oczywiście nie wszystkie warzywa i owoce są dobre przed meczem. Musisz wybrać te, które zawierają dużo węglowodanów.

O to proponowane produkty zalecane przed meczem: pieczywo, płatki owsiane, makaron, ryż, owoce i warzywa - oraz chude źródła białka.
Proporcje węglowodanowe 2/3 białka 1/3
- Sportowcy powinni zaopatrzyć się w sód regularnie tracony wraz z potem podczas wysiłku - jego niedobór powodować może skurcze mięśni.
Można to zrobić poprzez regularne solenie potraw lub jedzenie słonych przekąsek jak precle, krakersy lub picie napojów bogatych w odpowiednie elektrolity.

Co jeść po meczu:
Dobry pomeczowy posiłek jest równie ważny jak przedmeczowy. Przedmeczowy posiłek ma powinien być lekki i dostarczać dużą ilość energii z węglowodanów, jednak ten po meczowy jest kompletnie różny. Pomeczowy posiłek musi zawierać składniki odżywcze, które straciłeś podczas meczu, by odbudować mięśnie.

Posiłek ten zwykle zawiera dużo płynów i pożywienia bogatego w węglowodany jednak tym razem te z wysokim współczynnikiem GI. Pozwolą one szybciej uzupełnić straty węglowodanów po ogromnym wysiłku fizycznym.

Więc, żywość z wysokim współczynnikiem pozwoli na szybkie uzupełnienie straconej energii w organizmie, uzupełniając ją do poprzedniego poziomu w danym dniu. Główne produkty to ryż, ziemniaki i chleb.

Glukoza, glikogen ulegają uszczupleniu w czasie meczu i to w znaczących ilościach. Ważne jest by po meczu :
- Szybko uzupełnić energie w mięśniach, glikogen wątrobowy poprzez dostarczenie prostych węglowodanów do 30minut po meczu
- Dwie godziny po meczu należy zjeść większy posiłek węglowodanowy by na bieżąco organizm miał paliwo do regeneracji.

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Korona Kielce Victoria Sulejówek
Victoria Sulejówek Agape Białołęka
Victoria Sulejówek Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Salos Ostróda Victoria Sulejówek
Jeziorak Iława Victoria Sulejówek
Grunwald Gierzwałd Victoria Sulejówek

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UKS 141 Warszawa - Victoria Sulejówek
UKS Błyskawica Warszawa - Hutnik Warszawa